Ohlédnutí za webovým seminářem: Hry v klidovém režimu

Ve čtvrtek 23. září pořádala Asociace Fyzioterapie a rehabilitace zvířat ve spolupráci s Airebull aktivity webový seminář na téma Hry v klidovém režimu. V 8 večer se na webové platformě sešlo více než 50 zájemců, které tento webinář zaujal a přihlásili se na něj. Seminář trval 75 minut, následných 10 minut bylo věnováno dotazům ze stran posluchačů. Odbornou prezentaci, plnou zajímavých informací i videí, si připravila Mgr. Eliška Šuhaj, která také účastníky celým večerem provázela.

Klidový režim je nezbytnou součástí rekonvalescence psa a to nejen po operaci, ale i v případě zranění. Majitelé psů ale mají naprosto odlišný pohled na to, co vlastně klidový režim jejich psa znamená. V praxi se poté může fyzioterapeut setkat s tím, že se mu pacient během tohoto režimu zdravotně zhorší. Příčinu zjistí ve chvíli, kdy se majitele právě na klidový režim zeptá. Pro majitele sportovně založeného psa totiž oním klidovým režimem klidně může být 10 kilometrová procházka. A právě proto je dobré přesně majitele instruovat o tom, jak se psem v klidovém režimu pracovat.

Začátek webináře byl spíše teoretický, zabýval se vysvětlením pojmu canine enrichment a popisem veškerých omezení, se kterými se pes v klidovém režimu setkává. V další části webináře se již posluchači dozvěděli spoustu zajímavých tipů na klidové hry, jejichž účelem je hlavně zaměstnat hlavu psa, který nemůže tolik energie věnovat pohybu. Prezentace byla doplněna nejen videi a fotografiemi, ale také velkým množstvím praktických rad, které vycházely přímo z osobních zkušeností přednášející Elišky. Představeny byly nejen psí hlavolamy, ale i méně fyzicky namáhavé aktivity nebo čuchací hry. V prezentaci nechybělo ani doporučení na odbornou literaturu a byla vedena zábavnou a zároveň vzdělávací formou.

cs_CZ