První oficiální veterinární fyzioterapeuté

V době COVIDového temna je třeba oslavovat a radovat se z úspěchů. Uplynulé čtyři dny se staly důvodem pro otevření lahve se šampaňským jak pro naší Asociaci, tak i pro prvních 21 úspěšných účastníků našeho kurzu.

Asociace oslavuje úspěšné provedení prvních zkoušek profesní kvalifikace Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat (43-001-R). Pracovali jsme intenzivně na této kvalifikaci 3 roky a tato zkouška je úspěšným zakončením mravenčí práce, mnoha schůzek a jednáních na ministerstvech a úřadech a tisíců e-mailů. Dobrá věc se podařila.

Radost jistě má i prvních 21 účastníků zkoušek profesní kvalifikace Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat (43-001-R). Každý z nich musel ve dvou dnech absolvovat písemný test o 180 otázkách a teoretické a praktické zkoušení před tříčlennou komisí ve složení MVDr. Aleš Tomek, Dipl.ECVN, MVDr. Jan Beránek, Dipl.ECVS, MRCVS a MVDr. Helena Potfajová, Cert. fyzioterapeut IRSK-WINGS, Belgie, CertCAAPR. Veterinární lékaři navíc měli v komisi zástupce Komory veterinárních lékařů MVDr. Martina Zelinku, aby mohli získat označení „Veterinární lékař autorizovaný Komorou v oboru fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat“. V průběhu zkoušení jsme viděli mnoho emočního vypětí (změna barvy v obličeji, třes, slzy, touha být o samotě atd.). I přes všechna tato úskalí se ukázalo, že se všichni řádně připravili a své znalosti a dovednosti předvedli tak, že byli hodnoceni slůvkem „vyhověl“ a tím získali Osvědčení o získání profesní kvalifikace Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat a zároveň se stali certifikovanými členy naší Asociace. Všem gratulujeme!

cs_CZ