ASOCIACE FYZIOTERAPIE A REHABILITACE ZVÍŘAT ČESKÉ REPUBLIKY, z.s.

Tělesná  cvičení  mohou  nahradit  mnoho  léků,  ale  žádný  lék  na  světe  nemůže  nahradit  tělesná cvičení  (Mosso).

EN

Rehabilitace je činnost, jejímž cílem je optimální znovuobnovení schopností jedince, které byly sníženy v důsledku úrazu či onemocnění. Fyzioterapie se potom zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému organismu.

 

Rehabilitace malých zvířat

14. 2. 2017, [MVDr. Aleš Tomek, Dipl. ECVN]

 

K úspěšné rehabilitaci neurologických a ortopedických pacientů je nutná dobře naplánovaná a provedená fyzioterapie. Aby se fyzioterapie stala efektivní je nutné mít znalosti o všech možných metodách, které mohou pomoci pacientovi s návratem do plnohodnotného života. Umět je správně zařadit do rehabilitačního plánu konkrétního pacienta je potom věcí komplexních znalostí osoby provádějící rehabilitaci. Stručný přehled metod a technik je uveden v tomto článku.

 

Pro zdravé klouby

19. 11. 2021

 

Preventivně se doporučují látky, které podporují metabolismus kloubů a dodávají jim stavební materiál. Léčebně jsou vhodné ty, které tlumí zánětlivé procesy a bolest, brání dalšímu poškození a stimulují regeneraci.

 

 

Osteoartritida u psů

19. 11. 2021

 

Osteoartritida, také označovaná jako artróza, je degenerativní stav kloubní chrupavky a okolních tkání, jejichž typickým projevem je chronické kulhání, pohybové problémy nebo omezení schopnosti vykonávat některé pohyby. Je primární příčinou ztráty pohyblivosti kloubů a snížení pohybové aktivity u psů, protože léze způsobené artrózou jsou nevratné. V poslední době se čím dál častěji vyskytuje i u koček chovaných v domácnosti. Nicméně existuje řada postupů léčby, pomocí kterých lze zvládnout tento stav a udržet zvířata v komfortu a aktivitě.

 

Dietní doplňkové krmivo pro psy - podpora metabolismu kloubů

19. 11. 2021

 

Flexadin® Advanced je unikátní tím, že podporuje metabolismus kloubů a má prokazatelný pozitivní účinek u psů s osteoartritidou. Osteoartritida (artróza) je progresivní, degenerativní, multifaktoriální onemocnění kloubů především u starších psů, dochází při ní k pohybovým problémům.