ASOCIACE FYZIOTERAPIE A REHABILITACE ZVÍŘAT ČESKÉ REPUBLIKY, z.s.

Tělesná  cvičení  mohou  nahradit  mnoho  léků,  ale  žádný  lék  na  světe  nemůže  nahradit  tělesná cvičení  (Mosso).

EN

Prezident Asociace
MVDr. Aleš Tomek, Dipl. ECVN


Po absolutoriu na Veterinární a farmaceutické Univerzitě v Brně v roce 1999 pracoval nejdříve půl roku jako veterinární lékař na všeobecné veterinární ošetřovně, poté do roku 2001 jako asistent chirurgie a ortopedie na klinice Jaggy v Brně.

 

V říjnu 2001 nastoupil internship na oddělení klinické neurologie na Vetsuisse Fakultät ve švýcarském Bernu. Tento pobyt pokračoval rezidenčním programem v neurologii na téže univerzitě. Svoji rezidenturu ukončil v červnu 2006 a začal pracovat na klinice Jaggy v Brně jako neurolog, neurochirurg a specialista na fyzioterapii. V roce 2007 pak složil závěrečnou zkoušku a stal se diplomovaným specialistou v neurologii European College of Veterinary Neurology (Dipl. ECVN).

 

Od roku 2010 působí také jako konzultant na rakouské klinice Chirurgisches Zentrum für Kleintiere, provozované Dr. Draganem Lorinsonem ve Vösendorfu.

 

V roce 2016 byl spoluzakladatelem Asociace fyzioterapie a rehabilitace zvířat ČR, z.s. a stal se prezidentem asociace.

Kromě své klinické činnosti Dr. Tomek pravidelně přednáší a publikuje v tuzemsku i v zahraničí.

 

 

Více prezident Asociace
Eva Hrníčková, CertCAAPR

 

Po vystudování gymnázia a následně VOŠ v oboru diplomovaný fyzioterapeut, jsem přes 15 let pracovala v nemocnici, na ambulantním i lůžkovém oddělení, jako fyzioterapeut. Důležitou součástí práce fyzioterapeuta je pro mě nutnost celoživotního vzdělávání. Prošla jsem celou řadou kurzů a seminářů. Po příchodu nového člena rodiny (český strakatý pes) mě napadlo spojit lásku ke zvířatům s rehabilitací. Hledala jsem tedy možnost vzdělávání v tomto oboru, až jsem narazila na ASOFYREZ. Z výběru menších kurzů a seminářů, byl kurz pod záštitou Asofyrez pro mě jediná správná volba, jak získat ucelené vzdělání v tomto oboru, pod vedením těch nejlepších odborníků. Přihlásila jsem se tedy na kurz, a v září 2020 úspěšně kurz ukončila zkouškou. V průběhu kurzu zasáhl osud a byla mi nabídnuta práce na úžasné veterinární klinice. Nabídku jsem s nadšením a pokorou přijala..... A na závěr.... zkombinovat 2 úžasné věci, lásku ke zvířatům a práci co vás baví a naplňuje..... Náádhera ❤️.

 

 

Člen prezidia
MVDr. Lenka Penčáková, CertCAAPR

 

Po ukončení studia na gymnáziu, jsem se rozhodovala mezi studiem humánní fyzioterapie a veterinárního lékařství. Nakonec zvítězil dětský sen a v roce 2008 jsem promovala na VFU Brno. Následně jsem pracovala na veterinárních klinikách, v prvoliniové praxi i pro různé typy útulků a soukromých depozit pro opuštěná zvířata. V roce 2017 jsem se přihlásila do prvního kurzu pořádaného pod hlavičkou Asociace a fyzioterapie malých zvířat České republiky, z.s. a nikdy toho nelitovala. Studium mi rozšířilo obzory, otevřelo mi oči, naskytlo nevídané možnosti pro uplatnění a začala jsem se naplno věnovat čistě fyzioterapii a rehabilitaci malých zvířat ve vlastní praxi. Tak se mi tedy splnily oba mé profesní sny najednou a jsem velice ráda, že se mohu věnovat práci, která mě baví a dává mi smysl.